Дена на народните будители

По случай Деня на народните будители, ученици и учители от СУ " Никола Войводов" поднесоха венец на паметника на Софроний Врачански. В празника се включиха кметът на Общината Огнян Ценков, областният управител на Област Видин Албена Георгиева, Негово Високопреосвещенство Видински митрополит Даниил и други официални лица. Начело на шествието застанаха ученици с портретите на видни будители - патрони на техните училища и със знамена.

„Този ден обединява святото дело на книжовници и просветители, на писатели и революционери, благодарение на които българският дух и държава са оцелели през вековете".

Дена на народните будители - Изображение 1Дена на народните будители - Изображение 2Дена на народните будители - Изображение 3