110 години от рождението на поета Никола Вапцаров

Петокласниците отбелязаха 110 годишнината от рождението на поета Никола Вапцаров с изнесен урок във филиала на РБ „Христо Ботев“ в жк. „Дъбника“.

Вдъхновяващата му поезия и превратносттите в живота му представиха в презентация библиотечният специалист Бистра Цолова и преподавателят по български език и литература Надя Белева.

Поезията на Никола Вапцаров е създадена в драматично време и завладя учениците, защото изразява човешкия стремеж към доброта и хармония, към осмисляне на човешкото съществуване.