Интерактивен урок по БДП

“Къде и как пресичаме пътното платно?” бе темата на интерактивен урок, проведен в СУ „Никола Войводов”, по повод  деня на безопасността за движението по пътищата в България- 29.06.

В занятието с ентусиазъм се включиха 38 бъдещи първокласници,разделени в четири групи. Децата, който всеки ден посещават лятното училище на СУ „Никола Войводов”, едновременно затвърдиха познанията си по БДП и се забавляваха. Те решаваха загадки, редиха пъзели и участваха в редица игри.

В края на занятието стана ясно, че бъдещите ученици имат познания за видовете светофари и тяхното действие, видовете пешеходни пътеки, а също и умеят да откриват грешки на пешеходци при пресичане.