Ден за възпоменание на жертвите от пътнотранспортните произшествия.

С Резолюция на Генералната асамблея на ООН от 2005 г. всяка трета неделя на месец ноември се отбелязва като Ден за възпоменание на жертвите от пътнотранспортните произшествия. По този повод с учениците от I "а" клас проведохме упражнение по БДП на площадката в училищния двор. Главен герой беше служител на пътна полиция, който регулираше движението при преминаване на голям брой пешеходци. Освен поучително, заниманието беше и много интересно за децата. Тяхната безопасност е на първо място!

Всяка година в следствие на пътнотранспортни произшествия загиват и биват тежко наранявани и трайно осакатявани деца, младежи, зрели и възрастни хора.
Голяма част от тези катастрофи са били предотвратими. Те за свързани с грешки и нарушения на участниците в движението. Много често хората, участващи в движението по пътищата забравят за себе си, за близките, за хората, които превозват и за останалите участници в движението.
Пътните инциденти са най-безсмислената причина за смъртността сред хората.
Нека на този ден споменем с добро хората, които са загинали, да изкажем съболезнования на техните семейства и призовем живите да пазят живота и здравето при движение по пътищата.
Безопасността на движението е споделена отговорност и нейното подобряване не е по възможностите на една организация или институция, колкото и състоятелна да е тя. Необходимо е проблемите на безопасността по пътищата да намерят място в ежедневието на, семействата, учебните занятия, институциите, в отношението между хората на пътя.
Нови технологии - СУ Никола Войводов - Враца

Нови технологии

Представители на Сдружение "Технократи" провокираха изобретателността, любопитството и въображението на
Европейски стандарти в обучението по икономическа информатика - СУ Никола Войводов - Враца