Географско пътешествие из периодичната система

Ученици от 8 А клас, от група ЗИ „Млад химик“, ръководена от г-жа Ирен Иванова, проведоха бинарен урок на тема "Географско пътешествие из периодичната система". Те откриха връзката между множеството от атоми и йони, с каквито е изпълнена Вселената с наименования от географското пространство. Бяха представени осем от 118 -те елементи на периодичната система, които носят имената на държави, полуострови и градове: германий, франций, полоний, калифорний, рутений, скандий, нихоний и московий. Картата на света локализираше местата с които те се свързват, а презентация онагледи забавна информация за тези обекти. Гост на младите химици бе клубът от ЗИ "Географски хоризонти". Заниманието, преведено в СТЕМ центъра, бе посетено от директора на училището г-жа Сн. Каменова и зам. директора Кр. Кюрчева.

Нови технологии - СУ Никола Войводов - Враца

Нови технологии

Представители на Сдружение "Технократи" провокираха изобретателността, любопитството и въображението на
Европейски стандарти в обучението по икономическа информатика - СУ Никола Войводов - Враца