Малката Тереза Маринова от СУ Никола Войводов тръгва по стъпките на голямата Тереза Маринова

Мнозина смятат, че името на човек има силата да предопределя жизнения му път. Това твърдение добива логика, когато се запознаeте с Тереза Маринова.

Не с олимпийската шампионка в тройния скок от Сидни 2000, а със седмокласничка от Враца. Тя носи името си с гордост, тренира лека атлетика и има мечта – да повтори успеха на голямата Тереза, стъпвайки на олимпийския връх.

„Да носиш това име е голяма привилегия. Имам голям хъс за победа и винаги се боря, за да постигам целите си“, казва малката Тереза.

Тя бързо осъзнава отговорността, идваща с името ѝ. Започва да тренира още по-усилено, след което сбъдва друга мечта – да се запознае с голямата Тереза.

„Много исках да се срещна с нея. Когато това се случи, станах още по-мотивирана. Заради Тереза продължавам да тренирам с още по-голяма амбиция и искам да продължавам напред“, откровена е Маринова.

Вижте повече тук

Практическо обучение в Германия. - СУ Никола Войводов - Враца

Практическо обучение в Германия.

Гимназисти от СУ „Никола Войводов“ проведоха практическо обучение в гр. Шкойдиц,
Час по физика - СУ Никола Войводов - Враца

Час по физика

На 27.06.2024г., г-н Тома Томов, преподавател по медицинска физика, влезе в час по физика при 10.а клас и