На емоционална церемония в РУО – Враца, бяха отличени учениците и техните учители, заели призови места в конкурси и състезания на областно или национално ниво през 2021/2022 г.
 В обикновения делничен 2.11., ден след празничния Ден на народните будители, залата на РУО – Враца събра учениците с творчески таланти в областите на литературата, изобразителното изкуство, музиката и танца от област Враца, защото талантът се нуждае от признание, за да разцъфтява.
 Сред талантите в област Враца бяха отличени и ученици от СУ „Никола Войводов“, както и техните преподаватели, които ги водеха и насърчаваха по пътя на творческото развитие.
 Грамоти за вдъхновяващата подкрепа за развитието на творческите способности на учениците бяха връчени на Цветелина Харалампиева, Виктория Огнянова и Евгений Карталов.
Отличените ученици са:
Елизабет Илиева, ученичка от VI „В“ клас
- Национален литературен конкурс „Стамен Панчев“, категория „Проза“ – ТРЕТО призово място;
Дея Николаева, ученичка от VI „В“ клас
- ВТОРО място на областен кръг на олимпиадата по български език и литература
- ГРАМОТА от Министерство на образованието и науката за участие в Националния конкурс за малки философи „Малкият принц“;
Мила Йорданова, ученичка от VII „В“ клас
- Национален конкурс за малки философи "Малкият принц" – ВТОРА награда във втора възрастова група за написване на философско есе на тема: "Ето я моята тайна. Много е проста: истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите";
- Национален конкурс "Възкресение Христово" – ТРЕТА награда във втора възрастова група в категория поезия със стихотворението "Възкресенски сонет";
- Национален конкурс за написване на есе на тема: Аз съм Левски – ПЪРВО призово място.
Глория Георгиева, ученичка от VII „В“ клас, разгърна своя литературен талант и зае следните призови места:
- Областен литературен конкурс с национален характер „По Коледа стават чудеса!“, ПЪРВО място в раздел поезия за стихотворението „Коледно чудо“;
- Втори национален конкурс с международно участие „Коледна звезда“ – ТРЕТО място в раздел поезия;
- Награда от Четвърти фестивал на патриотично творчество „С БОТЕВСКИ ПЛАМЪК В СЪРЦЕТО“ за есето: Любовта на Ботев към род и Родина.
Михаела Главчовска, ученичка от VII „В“ клас
- Награда от Четвъртия фестивал на патриотично творчество „С БОТЕВСКИ ПЛАМЪК В СЪРЦЕТО“ за своето есе на тема: Любовта на Ботев към род и Родина. За силата на думите си, Михаела бе наградена със СЛОВНИКА на Виктория Бешлийска, автор на романа „Глина“, и лично послание от писателката.
Белослава Мирославова Бонова от IV „В“ клас
- 1-во място на 6-ти национален конкурс за рисунка и фотография "Шарено петле" гр.Средец, Бургаска област. Тема на конкурса: "Странджа-през моя поглед".
Рая Спасова IV“Б“ клас
- 4-ти Национален конкурс за детска рисунка „Българските просветители и будители“ организиран от "Сдружение Азбукари" и Единение "Българи за България".
Практическо обучение в Германия. - СУ Никола Войводов - Враца

Практическо обучение в Германия.

Гимназисти от СУ „Никола Войводов“ проведоха практическо обучение в гр. Шкойдиц,
Час по физика - СУ Никола Войводов - Враца

Час по физика

На 27.06.2024г., г-н Тома Томов, преподавател по медицинска физика, влезе в час по физика при 10.а клас и