Проект "Образование за утрешния ден"

На 18 и 19 ноември група учители от СУ „Никола Войводов“ взеха участие в обучение по проект „Образование за утрешния ден“, Дейност 3.4. Темата на обучението: „Виртуално вдъхновени в дигиталните класни стаи – виртуална учебна среда VR, AR и други новости“ има за цел да вдъхнови, мотивира и превърне преподавателя в дигитален ментор, който подпомага и напътства учениците при усвояване на нови знания чрез VR и AR. Това е не само съвременен метод, но и води до нов тип възприятие, което отговаря на възможностите и нагласите на учениците, а процесът на обучение става интересен и ефективен.

Учителите се запознаха с начините за използване на широк спектър от електронни ресурси, така че да се запази водещата роля на преподавателя в учебния процес, но и да се развият ключови умения у учениците – дигитални компетентности, креативност, изследователски подход и експерименталност.

Нови технологии - СУ Никола Войводов - Враца

Нови технологии

Представители на Сдружение "Технократи" провокираха изобретателността, любопитството и въображението на
Европейски стандарти в обучението по икономическа информатика - СУ Никола Войводов - Враца