Средно училище Никола Войводов отбеляза своя патронен празник на 21.04.2022 г.

Днес 21.04.2022 година Средно училище „Никола Войводов“ – Враца за поредна година отбеляза своя патрон. С тържествена церемония беше издигнато знамето на България пред погледите на ръководството на училището, почетни гости, учители, ученици и родители.

Директорът на училището – госпожа Снежанка Каменова, с гордост отбеляза постиженията на учениците, както и подновената и новоизградена инфраструктура в двора на училището. Особено значение тя отдаде на изградения СТЕМ център – „Дигитални създатели – науки на бъдещето“, който ще отвори врати на 11 май.

Гости на събитието бяха представители на местната власт – община и областна управа, както и кметски наместници, експерти от РУО-Враца, представители на Търговско-промишлена палата – Враца, директори на детски градини от квартал „Дъбника“. В лицето на Община Враца госпожа Долапчиева произнесе поздравително слово към ръководството на училището и неговите учители и ученици.

Всички ученици на училището, завоювали първи места на олимпиади и състезания, получиха грамоти и награди. Някои от тях са и лауреати в национални конкурси и форуми.

Празникът огласи двора на училището с детски песни, танци и хора.

Откриване на STEM център в СУ "Никола Вайводов" - СУ Никола Войводов - Враца

Откриване на STEM център в СУ "Никола Вайводов"

Кабинети по роботика, компютърно моделиране и природни науки са част от новоизградения STEM център в СУ
Средно училище Никола Войводов отбеляза своя патронен празник на 21.04.2022 г. - СУ Никола Войводов - Враца

Средно училище Никола Войводов отбеляза своя патронен празник на 21.04.2022 г.

Пролетен спортен празник - СУ Никола Войводов - Враца

Пролетен спортен празник

Учениците от СУ „Никола Войводов“ – Враца, се завърнаха като победители от пролетен спортен
Награда за СУ Никола Войводов от VIII Национален литературен конкурс Стамен Панчев-Ботевград 2022 - СУ Никола Войводов - Враца