Учениците от 6 клас на СУ "Никола Войводов" проведоха психологическа игра с беседа и избрани по темата изображения!

Днес с учениците от СУ "Никола Войводов", град Враца - 6 клас, 2 група проведохме психологическа игра с беседа и избрани по темата изображения!
Обсъдихме какво означава невежеството и как вреди на нашите взаимоотношения.
Най-интересна се оказа темата за това с каква лекота понякога лепваме етикети на хората, които дори не познаваме.
Така ги обиждаме, нараняваме, обезсърчаваме.
Някак с безразличие подминаваме положителното, което има у всеки човек.
С методите на играта всеки участник описа положителните черти на съучениците си.
Накрая направихме извода:
- За човека трябва да се говори само доброто, хубавото, а ако в даден момент не сме го открили у него, това не е повод да го нараняваме с лоши думи.
Защото "Най-голямото невежество е да отблъснеш нещо, което въобще не познаваш". (Х. Д. Браун)
За зрелостниците положили ДЗИ - СУ Никола Войводов - Враца

За зрелостниците положили ДЗИ

Заповед на директора, запознаване с резултатите от ДЗИ - прочети от