НП "Отново заедно"

Настоящата програма е за провеждане на финансирани от централния бюджет шестдневни ученически туристически пътувания за ученици с цел преодоляване на последствията от COVID-19, в т.ч. липсата на активен социален живот.
Дейностите, които ще се реализират по време на програмата, ще допринесат за подобряване на социалния и здравословния начин на живот на учениците, което е и приоритет на държавната политика. Програмата предвижда и занимания в областта на науките, изкуствата, технологиите и спорта. За да развиват своите способности във всяка една област, децата и учениците трябва да използват различни активности, да водят здравословен начин на живот, да умеят да работят в екип.

От основна важност е подкрепата на родителите за включване на повече ученици в различни дейности, с цел запазване и укрепване на тяхното физическо и емоционално здраве. За преодоляване на негативните тенденции в условията на настоящата пандемична криза е необходимо реализирането на активна почивка на учениците през летните месеци на годината, когато има много възможности за отдих,
спорт и други занимания на открито.

Осъществяването на програмата ще насърчи възстановяването на комуникацията между учениците, ще допринесе за обогатяването на тяхната култура, ще стимулира работата им в екип, ще създаде условия за увеличаване на физическата им активност, което е от важно значение за присъственото започване и провеждане на образователния процес през следващата учебна година.

Програмата се изпълнява на територията на Република България и обхваща държавни, общински, частни и духовни училища, обучаващи ученици от I клас до XI клас през учебната 2020/2021, 2021/2022 и 2022/2023 година.

Общ бюджет на програмата: 22 600 000 лв.

СРОК НА ИЗПЪЛНЕНИЕ:  31.12.2022 г.

Няма изображение

Ден на Християнското семейство и Световен ден на телевизията

В деня на Християнското семейство и в Световния ден на телевизията, с учениците от СУ ,,Никола Войводов -
СТЕМ центърт събра ученици от различни клубове - СУ Никола Войводов - Враца