Закони и наредби

Конституция на Република България

Закон за степента на образование, общообразователния минимум и уч.план

Закон за закрила на детето

Закон за борба с трафика на хора

Закон за здравословни и безопасни условия на труд

Наредба за учебен план

Закон за училищното и предучилищното образование

Наредба №9 от 2016 год. за институциите в системата на предучилищното и училищно образование

Закон за достъпа на обществена информация

Закон за професионално образование

Наредба за условията и реда на обучение чрез работа

Наредба №10 от 2017 за познавателни книжки, учебници и учебни помагала.

Наредба №13 ~2016 г. за гражданското, здравното, екологичното и интеркултурното образование.

Наредба за детските и ученическите туристически пътувания с обща цена, инициирани от институциите в системата на предучилищното и училищното образование.

Наредба за изменение и допълнение на Наредба № 8 от 2016 г. за информацията и документите за системата на предучилищното и училищното образование.

Наредба за изменение и допълнение на Наредба № 9 от 2016 г. за институциите в системата на предучилищното и училищното образование.

Наредба за изменение и допълнение на Наредба № 10 от 2016 г. за организация на дейностите в училищното образование.

Наредба за изменение и допълнение на Наредба №11-2016 за оценяване резултатите на учениците.

Наредба за изменение и допълнение на Наредба № 4 от 2017 г. за нормиране и заплащане на труда.

Наредба №15 от 08.12.2016 г. за инспектирането на детските градини и училищата.

Наредба №8 от 11.08.2016 г. за информацията и документите за системата на предучилищното и училищното образование.

Наредба №5 от 30.11.2015 г. за общообразователната подготовка.

Наредба №10~01.09.2016 за организация на дейностите в училищното образование.

Наредба №6~30.11.2015 г. за познавателните книжки, учебниците и учебните помагала

Наредба №14 от 16.11.2016 г. за представителното облекло на лицата от институциите в системата на предучилищното и училищното образование.

Наредба за приобщаващото образование 2017 година

Наредба за приобщаващото образование 2016 година.

Наредба №7 от 11.08.2016 г. за профилираната подготовка.

Наредба №12 от 01.09.2016 г. за статута и професионалното развитие на учителите, директорите и другите педагогически специалисти.

Наредба №6 от 11.08.2016 г. за усвояване на българския книжовен език.

Наредба №1 от 16.01.2017 г. за условията и реда за възстановяване на транспортните разходи.

Наредба за финансирането на институциите в системата на предучилищното и училищното образование.

Наредба №4 от 20.04.2017 г. за нормиране и заплащане на труда

2019/2020 година

Система от мерки на Министерството на образованието и науката за безопасност на движението по пътищата.

Проведе се футболен турнир по проект ЗАЕДНО В ИЗКУСТВАТА И СПОРТА - СУ Никола Войводов - Враца

Проведе се футболен турнир по проект ЗАЕДНО В ИЗКУСТВАТА И СПОРТА

Футболен турнир по проект „ЗАЕДНО В ИЗКУСТВАТА И СПОРТА“ предизвика бурни емоции сред
Открит интегриран урок на тема Математика за витамините и правилното им използване за здравословното хранене - СУ Никола Войводов - Враца