Проект BG05M2ОP001-2.015-0001 „Ученически практики - 2“

СУ “Никола Войводов“ участва по проект BG05M2ОP001-2.015-0001 „Ученически практики - 2“, Дейност 2 със създаване на Учебно-транировъчна фирма.

Проектът се реализира по Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“ (ОП НОИР) 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейските структурни и инвестиционни фондове, с конкретен бенефициент - Министерството на образованието и науката (МОН).

Основна цел

Повишаване на ефективността от партньорствата между училищата, осъществяващи професионална подготовка и работодателите за подобряване на практическите умения на учениците в съответствие със специфичните нужди на пазара на труда и улесняването на прехода от образование към заетост.

Допустими дейности

Дейност 1. Подкрепа за практическото обучение на учениците, навършили 16 години от училищата, осъществяващи професионална подготовка чрез допълнителни допълнителни практики в реална работна среда.

Дейност 2. Подкрепа за създаване и функциониране на учебно-тренировъчни и/или други съществуващи в професионалното образование форми на учебни или тренировъчни фирми, вкл. учебни компании в първи и/или втори гимназиален етап.

Проектът е на обща стойност 10 553 013,00 лева и се финансира по Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“.

Продължителността на проекта е 29 месеца.

Линк за информация за проекта:  Проект BG05M2ОP001-2.015-0001 „Ученически практики – 2“ (mon.bg)

Проведе се футболен турнир по проект ЗАЕДНО В ИЗКУСТВАТА И СПОРТА - СУ Никола Войводов - Враца

Проведе се футболен турнир по проект ЗАЕДНО В ИЗКУСТВАТА И СПОРТА

Футболен турнир по проект „ЗАЕДНО В ИЗКУСТВАТА И СПОРТА“ предизвика бурни емоции сред