ИНОВАТИВЕН УРОК „КРЪГЪТ В БИОЛОГИЯТА“

ИНОВАТИВЕН УРОК „КРЪГЪТ В БИОЛОГИЯТА
 На 16.03.23 г в СТЕМ центъра на СУ „Никола Войводов“ се проведе съвместен урок с групите от занимания по интереси в 6 клас „Биолози в действие„ и „Приложна математика“ с ръководители старши учител Катина Лалкова и старши учител Анета Христова.
 Младите биолози и математици се запознаха с начините за определяне възрастта на дадено дърво и ги приложиха на практика. Броиха дървесните кръгове, използвайки лупи за по-ясно виждане. След това измериха обиколката на дървото и чрез специална формула изчислиха приблизителната възраст на дървото. Оказа се, че техните наблюдения и изчисления са верни, защото имаше съвпадение на резултатите.
 Забавният урок продължи с микроскопски наблюдения на прерези от различни по форма стъбла. Учениците използваха различно увеличение на микроскопа и установиха, че то е определящо за големината на наблюдавания обект в зрителното поле. Можеха да изчислят увеличението, с което наблюдават клетките, използвайки обозначенията на окуляра и обектива на микроскопа.
 Учениците останаха доволни от съвместния урок и се убедиха в съществуването на връзката между биологията и математиката.

Практическо обучение в Германия. - СУ Никола Войводов - Враца

Практическо обучение в Германия.

Гимназисти от СУ „Никола Войводов“ проведоха практическо обучение в гр. Шкойдиц,
Час по физика - СУ Никола Войводов - Враца

Час по физика

На 27.06.2024г., г-н Тома Томов, преподавател по медицинска физика, влезе в час по физика при 10.а клас и