Ученици от СУ „Никола Войводов” отбелязаха Европейския ден на езиците в STEM центърa на училището.

Изучаването, говоренето и разбирането на чужди езици може да бъде и забавно. Това  разбраха учениците от VIII a , които по интересен и интерактивен начин се запознаха с езиковото многообразие в Европа и така отбелязаха 26 септември - Европейски ден на езиците. Инициативата беше изцяло в ръцете на учениците - те сами се разделиха на екипи и подготвиха:

-  презентация с информация и звукови файлове с думи на различни езици;

- снимка, с която класът взе участие в онлайн игра " Where am I?"

- постери, представящи информация за  непознати азбуки, използвани в Европа;

- поговорки от различни държави, като останалите ученици от класа даваха предложения за български еквиваленти;

- скоропоговорки.

Осмокласниците излъчиха двама свои представители, които с готовност се присъединиха към инициативата за отбелязване на Европейския ден на езиците в 6.клас. Те представиха пред по-малките си съученици същността и целите на Европейския ден на езиците: повишаване осведомеността за богатото разнообразие на езици в Европа, тяхното съхраняване, да се развие степен на отлично владеене на два или повече езика, с цел по-добро бъдеще за новото поколение. Организираха се онлайн игри и анкета, с което учениците имаха възможността да се докоснат до различните езици.

В края на интересния учебен час се включиха и ученици от седми клас, които заедно с шестокласниците изработиха цветни постери с фрази на различни езици и си направиха общи снимки.

Практическо обучение в Германия. - СУ Никола Войводов - Враца

Практическо обучение в Германия.

Гимназисти от СУ „Никола Войводов“ проведоха практическо обучение в гр. Шкойдиц,
Час по физика - СУ Никола Войводов - Враца

Час по физика

На 27.06.2024г., г-н Тома Томов, преподавател по медицинска физика, влезе в час по физика при 10.а клас и