Училището

СУ „НИКОЛА ВОЙВОДОВ“

ПРЕДИ, СЕГА  И ЗАВИНАГИ!

Преди 40 години в най-младия квартал на град Враца, жилищен комплекс „Дъбника”, отваря врати най-голямото училище в града. Тогава то носи името „Иван Нивянин”.

Училището не е само сграда, то живее и се развива, променя се.

През 2008 година образователната институция става първоприемник на трите училища в квартала – Основно училище  „Цвета Кръстенякова”, Начално училище „Любен Каравелов” и Основно училище „Давид Тодоров”, обединени в училище с името на друг виден врачански възрожденец -  СОУ „Никола Войводов”.

Променя се името, но не ентусиазмът, с който вече няколко поколения учители и ученици работят за превръщането  на училището в едно от най- модерните и привлекателни учебни заведения в града ни.

Днес, СУ „Никола Войводов” е желана образователна институция, която предоставя на своите ученици възможности за качествено образование в сигурна, безопасна, позитивна и атрактивна образователна среда.

Ново и модерно, училището се гордее и пази своето минало. Във връзка с 40-годишния юбилей, в средното училище отдават своята почит на всички именити българи, чиито имена са част от историята му. Фоайето на първия етаж на сградата  е превърнато в място, което винаги ще пази паметта за миналото.

Стената на най- успешните ученици на училището  и витрините с многобройните награди се изправят, сякаш с гордост, пред осветения в цветовете на българското знаме портрет на Никола Войводов и почетната колона , с която признателните наследници отдават почит към всички, чиито имена са били част от историята на училището: Цвета Кръстенякова, Любен Каравелов, Давид Тодоров, Никола Войводов.

Откриване на STEM център в СУ "Никола Вайводов" - СУ Никола Войводов - Враца

Откриване на STEM център в СУ "Никола Вайводов"

Кабинети по роботика, компютърно моделиране и природни науки са част от новоизградения STEM център в СУ
Средно училище Никола Войводов отбеляза своя патронен празник на 21.04.2022 г. - СУ Никола Войводов - Враца

Средно училище Никола Войводов отбеляза своя патронен празник на 21.04.2022 г.

Днес 21.04.2022 година Средно училище „Никола Войводов“ – Враца за поредна година
Пролетен спортен празник - СУ Никола Войводов - Враца

Пролетен спортен празник

Учениците от СУ „Никола Войводов“ – Враца, се завърнаха като победители от пролетен спортен