За нас

Град Враца се намира в северозападна България, в подножието на Стара планина, на 120 км от столицата София. Забележителна природа, съчетана с културни институции и богато историческо и археологическо наследство характеризират града. В непосредствена близост се намират прохода «Вратцата» и пещера «Леденика», а историческия музей съхранява откритото наблизо «Рогозенско златно съкровище».

От август 2008 година със Заповед на Министъра на образованието и науката три училища – начално училище „Любен Каравелов”, прогимназия „Цвета Кръстенякова” и основно училище „Давид Тодоров” се преобразуват в средно училище „Никола Войводов”.

Новото училище е с над 1000 ученика от І до ХІІ клас. То е достоен приемник и наследник на традициите на светското образование, утвърждавани от колективите на предхождащите го три училища.

Учителският колектив работи с усърдие, утвърждавайки традициите, водещи до успех. Обединени около идеята, че у всеки човек има и добро, и зло, учителите си поставят за цел да стигнат до сърцето на всяко дете и да му дадат простор за изява. Формират се групи по свободноизбираема подготовка, в които учениците се разпределят съобразно своите интереси. Упоритият труд на педагогичeския колектив дава и своите плодове – призови места на олимпиади и състезания.

Въпреки трудностите, които предстоят, големият колектив е решен да утвърди името на новото училище и да го развива според изискванията за европейско качество на образование.

Връчване на дипломите на 12 клас - СУ Никола Войводов - Враца

Връчване на дипломите на 12 клас

Днес  директорът на СУ „Никола Войводов“ Снежанка Каменова връчи  дипломите за
Записани ученици в първи клас - СУ Никола Войводов - Враца