За нас

Град Враца се намира в северозападна България, в подножието на Стара планина, на 120 км от столицата София. Забележителна природа, съчетана с културни институции и богато историческо и археологическо наследство характеризират града. В непосредствена близост се намират прохода «Вратцата» и пещера «Леденика», а историческия музей съхранява откритото наблизо «Рогозенско златно съкровище».

От август 2008 година със Заповед на Министъра на образованието и науката три училища – начално училище „Любен Каравелов”, прогимназия „Цвета Кръстенякова” и основно училище „Давид Тодоров” се преобразуват в средно училище „Никола Войводов”.

Новото училище е с над 1000 ученика от І до ХІІ клас. То е достоен приемник и наследник на традициите на светското образование, утвърждавани от колективите на предхождащите го три училища.

Учителският колектив работи с усърдие, утвърждавайки традициите, водещи до успех. Обединени около идеята, че у всеки човек има и добро, и зло, учителите си поставят за цел да стигнат до сърцето на всяко дете и да му дадат простор за изява. Формират се групи по свободноизбираема подготовка, в които учениците се разпределят съобразно своите интереси. Упоритият труд на педагогичeския колектив дава и своите плодове – призови места на олимпиади и състезания.

Въпреки трудностите, които предстоят, големият колектив е решен да утвърди името на новото училище и да го развива според изискванията за европейско качество на образование.

БЮЛЕТИН  за безопасност  на движението по пътищата - СУ Никола Войводов - Враца

БЮЛЕТИН за безопасност на движението по пътищата

БЮЛЕТИН за безопасност на движението по пътищата по случай 1 Юни -виж от
Действия за превенция на риска от неспазване на здравноосигурителните задължения при завършващите средно образование ученици - СУ Никола Войводов - Враца

До 25 август абитуриентите, които не са започнали работа, трябва да декларират и платят сами здравните си
Ден на отворените врати в РУО - Враца. - СУ Никола Войводов - Враца

Ден на отворените врати в РУО - Враца.

Денят на отворените врати вече е към края си. Преизпълнени сме от разнообразните преживявания и най-вече от